🟢 Sleva 24% na vše s kódem LETO24 (při nákupu nad 400 Kč)

Znamení zvěrokruhu - Charakteristika a jejich znaky

Cesta dvanácti znamení: Význam a pořadí zvěrokruhu

Zvěrokruh, rozdělený do dvanácti znamení, fascinuje lidstvo už od pradávna. Každé znamení nese specifické vlastnosti a symboliku, ovlivňující osobnost i osudy těch, kteří se pod ním narodili. Pojďme se projít po této fascinující cestě a nahlédnout do hlubin jednotlivých znamení.

Pořadí znamení zvěrokruhu:

 1. Beran (21. 3. - 19. 4.) - Ohnivé znamení plné energie, odvahy a průbojnosti. Symbolizuje začátky a dynamiku.
 2. Býk (20. 4. - 20. 5.) - Zemní znamení s důrazem na stabilitu, praktičnost a smyslnost. Ztělesňuje klid a vytrvalost.
 3. Blíženci (21. 5. - 21. 6.) - Vzdušné znamení vyznačující se komunikativností, inteligencí a hravostí. Symbolizuje proměnlivost a zvídavost.
 4. Rak (22. 6. - 22. 7.) - Vodní znamení s hlubokou emocionalitou, vnímavostí a pečlivostí. Ztělesňuje citlivost a ochranu domova.
 5. Lev (23. 7. - 22. 8.) - Ohnivé znamení s charismatem, sebevědomím a tvořivou energií. Symbolizuje sílu a velkorysost.
 6. Panna (23. 8. - 22. 9.) - Zemní znamení s důrazem na analytické myšlení, zodpovědnost a preciznost. Ztělesňuje praktičnost a řád.
 7. Váhy (23. 9. - 23. 10.) - Vzdušné znamení toužící po harmonii, diplomacii a spravedlnosti. Symbolizuje rovnováhu a partnerství.
 8. Štír (24. 10. - 22. 11.) - Vodní znamení s intenzivní vášní, hloubkou a tajemstvím. Ztělesňuje transformaci a magnetismus.
 9. Střelec (23. 11. - 21. 12.) - Ohnivé znamení s optimismem, dobrodružstvím a láskou ke svobodě. Symbolizuje expanzi a hledání poznání.
 10. Kozoroh (22. 12. - 19. 1.) - Zemní znamení s ambicemi, disciplínou a strategickým myšlením. Ztělesňuje zodpovědnost a cílevědomost.
 11. Vodnář (20. 1. - 18. 2.) - Vzdušné znamení s originalitou, nezávislostí a humanitárním zaměřením. Symbolizuje pokrok a svobodu.
 12. Ryby (19. 2. - 20. 3.) - Vodní znamení s intuicí, snovou povahou a soucítěním. Ztělesňuje vnímavost a duchovno.

Význam jednotlivých znamení:

Každé znamení zvěrokruhu nese specifické vlastnosti, které ovlivňují osobnost a osudy lidí narozených v daném období.

 • Ohnivá znamení (Beran, Lev, Střelec): Energie, dynamika, tvořivost, optimismus, průbojnost.
 • Zemní znamení (Býk, Panna, Kozoroh): Praktická stránka, stabilita, zodpovědnost, analytické myšlení, cílevědomost.
 • Vzdušná znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář): Komunikace, intelektuální stránka, objektivita, svoboda, nezávislost.
 • Vodní znamení (Rak, Štír, Ryby): Emoce, vnímavost, hloubka, intuice, duchovno.

 

Zvěrokruh je fascinující systém, který nám umožňuje nahlédnout do hlubin lidské osobnosti a osudů. Pochopení vlastního znamení i znamení druhých nám pomáhá lépe se vnímat, navazovat vztahy a žít v harmonii se sebou i s okolním světem.

Zvěrokruh je ale jen jedním z nástrojů, které nám k tomu mohou pomoci. Důležité je vnímat i další aspekty lidské existence, jako je výchova, životní zkušenosti, individuální vlastnosti a volby.

Pamatujte, že astrologie není návod na život, ale spíše mapa, která nám ukazuje cestu. Je na nás, jak s ní naložíme a jak ji využijeme k našemu osobnímu rozvoji.

 

zk1